UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 baner muchy

  • start
  • Flyfishing (2)
  • Krótka nmfa

Krótka nimfa i pstrągi

Czytaj więcej...

Krótka nimfa i pstrągi

autor: Łukasz Ostafin

Na pozór metoda krótkiej nimfy nie za bardzo nadaje się do łowienia pstrągów, bo one są płochliwe. Do żerującego lipienia można podejść na długość wędziska, z pstrągiem ta sztuka zazwyczaj się nie udaje. A jednak trafiają się nad wodą takie sytuacje, kiedy metoda krótkiej nimfy jest przy łowieniu pstrągów najlepsza lub wręcz niezastąpiona.

Czytaj dalej

Krótka nimfa

Czytaj więcej...

Krótka nimfa

autor: Stanisław Guzdek

Łowienie na krótką nimfę najczęściej kojarzy się z wędkarzem stojącym po pachy w wodzie, beznamiętnie młucącego wodę. Jednak nic bardziej mylnego..

Krótka nimfa to metoda, która wymaga doskonałej umiejętności czytania wody , odpowiedniego doboru przynęty, sposobu prowadzenia przynęty, no I czasami umiejętności pływackich. To "młócenie" wody nabiera całkowicie innego wymiaru jeśli mu dokładnie się przyjrzymy.

Czytaj dalej

Skoczek - 6 sposobów na zawiązanie

Czytaj więcej...

Skoczek – 6 sposobów na zawiązanie.

Artykuł ukazał się w czasopiśmie Sztuka Łowienia.

W większości muchowych metod połowu stosujemy dwie muchy. Wielu wędkarzy ma jednak problemy z wybraniem sposobu wiązania skoczka. Przedstawiam poniżej pięć najpopularniejszych patentów. Oczywiście istnieją jeszcze ich warianty, a także inne sposoby (np. skoczek łososiowy – zsuwający się do muchy głównej po zacięciu ryby), ale znajomość tych sześciu pozwoli nam wybrnąć z niemal każdej muchowej sytuacji.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Nasi partnerzy

Ankiety

Jak metodę łowienia na muchę preferujesz
Jaką metodą nimfy łowisz